Ödüller

Global müteahhitlik sektöründe en büyüklerin listesini tutan ENR’nin (Engineering News Record) geçen yıl elde edilen proje gelirlerinden yola çıkarak hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi, 2018” listesinde Türkiye 46 firmayla ikinci sırada yer aldı. 
 
Ant Yapı ENR 250 listesinde bu yıl da 86. sıradaki yerini koruyarak, listedeki ilk 10 Türk firmasından biri oldu.

Ant Yapı, bu sene de dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi arasında! Grubumuz, Engineering News Record (ENR) Dergisi tarafından yayınlanan uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında bu yıl da yer alarak Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından ödüllendirildi. Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde 86. sıraya yükselen Ant Yapı'ya bir ödül de Türkiye Müteahhitler Birliği'nden geldi. TMB, ENR Dergisi'nin uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında yer alan 40 Türk firma için, 22 Şubat Çarşamba günü, Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezi'nde bir ödül töreni düzenledi.

Ant Yapı, sürdürülebilirlik ve çevre dostu binaların aldığı yeşil bina sertifikalarına bir yenisini daha ekledi.

Anthill Residence projesi BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikasına layık görüldü. Bu sertifika kapsamında, aday olan binanın bina yönetimi, sağlık, enerji, ulaşım, malzemeler/atıklar, su, arazi kullanımı, ekoloji, kirlilik ve inovasyon gibi başlıklarda değerlendirilmesi yapılıyor.

Türkiye'de ve dünyada inşa edilmiş ve edilmekte olan birçok Ant Yapı binası yeşil sertifikalı. Pilot proje olarak Antteras, Türkiye'de ilk kez verilen ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) Konut Sertifikası'nı alarak bu zincire çok önemli bir halka daha ekledi. Yeşil binalar ve sürdürülebilirlik konusunda hassasiyetimizi sertifikalar ile taçlandırmaktan dolayı gururluyuz...

ENR (Engineering News Record) dergisi tarafından açıklanan Uluslararası Alanda İş Yapan En İyi 250 Müteahhit Sıralaması’nın (Top 250 International Contractors List) 2016 yılı listesinde Ant Yapı yine yer aldı. Geçtiğimiz yıl aynı listede 92. sırada bulunan  Ant Yapı, bu sene 86. sıraya yükseldi ve listeye giren Türk firmalarının arasında 5. olarak bir kez daha başarısını kanıtladı.

1 Ekim 2013 tarihinde, "Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektörü Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni"nde, Engineering News Record (ENR) Dergisinin 2013 yılı için yaptığı değerlendirmede dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması arasına giren Ant Yapı, 38 müteahhitlik ve 4 teknik müşavirlik firmasının temsilcilerinin de bulunduğu firmalar arasından seçilerek ödüle layık görülmüştür.

10 ve 11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen ArkiPARC 2013'te "Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım" alanlarında jürinin belirlediği üçer finalisti, etkinliğe katılan ziyaretçi, katılımcı, konuşmacı ve basın mensupları oyladı. Etkinlik boyunca yapılan oylama sonucunda, Ataşehir'de yer alan Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, 11 Nisan 2013 Tarihinde gerçekleşen ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Ödülleri'nde Otel Kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması’nda Ant Yapı’nın ikiz kuleleri Anthill Residence, akıllı ev kategorisinde en başarılı proje seçilerek 1.’lik ödülüne layık görüldü. Capital, Ekonomist ve Maison Française dergileri ile hürriyetemlak.com desteği ile bu yıl ikincisi düzenlenen ve Türkiye'nin emlak oscarları olarak nitelendirilen araştırmanın sonuçları 30 Ocak akşamı Grand Hyatt Otel’de düzenlenen törende açıklandı. Türk emlak sektörün önde gelen firmaları, medya kuruluşları ve emlak basının katılımlarıyla gerçekleşen gecede Anthill Residence’ın Akıllı Ev kategorisinde aldığı ödül, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay’a takdim edildi. 12 farklı kategoride öne çıkan başarılı emlak yatırımlarının belirlendiği araştırmayla Türk emlak sektöründe yatırımları teşvik etmek, sektörün geldiği konumu kamuoyu ile paylaşmak ve sektöre katkı sağlamak hedefleniyor.

ENR (Engineering News Record ) dergisinin sonuçlarına göre, ANT YAPI en büyük 225 uluslararası müteahhitlik şirketi arasında 131.sırada yer aldı. Ant Yapı, 2009 yılından beri dünyadaki ilk 225 inşaat şirketi arasında yer alıyor.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2010 vergilendirme döneminde açıklanan Kurumlar Vergisi Rekortmenleri sıralamasında Ant Yapı 40. Sırada yer aldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin her yıl düzenlediği “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” organizasyonunda Ant Yapı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül aldı. Ant Yapı’ya ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Ant Yapı 2009 yılında da aynı ödüle layık görülmüştü.

 
Bosna Hersek’in Fojnica kentinde Ant Yapı ve Ümraniye Belediye’sinin katkılarıyla yaptırılan kültür merkezi hizmete açıldı. Düzenlenen törene Avrupa Birliği Başmüzakereci Egemen Bağış, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, çok sayıda milletvekili ve bürokratlar katıldı. 3 kattan oluşan kültür merkezi konferans salonu, kütüphane, bilgisayar ve çok amaçlı aktivite odalarıyla Bosnalılara hizmet verecek.
 
Uluslararası inşaat sektörü dergisi “Engineering News Record (ENR)” tarafından her yıl yayınlanan en çok iş hacmine sahip olan firmalar 2010 yılı listesinde Ant Yapı 93. sırada yer aldı. Liste, dünya sıralamasında ilk 225’e giren uluslararası inşaat firmalarından oluşuyor.

Her yıl İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen vergi mükellefleri listesinde Ant Yapı 72. Sırada yer aldı. Türkiye’de vergi rekortmeni firmalar arasında ilk 100’de olan Ant Yapı’ya, İstanbul Ticaret Odası 2009 Yılı Kazançlar Üzerinden Yüksek Düzeyde Kurumlar Vergisi Mükellefi ödülü verildi.

Uluslararası inşaat sektörü dergisi “Engineering News Record (ENR)” tarafından her yıl düzenlenen Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında 70. oldu. Bu yıl 31 Türk firmasının sıralamaya girdiği listede Ant Yapı, Türk Müteahhit firmaları arasında ise 3. sırada yer aldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yurtdışında başarılı çalışmalarda bulunan inşaat firmalarına verdiği “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” sahiplerini buldu. Ödül organizasyon gecesinde, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Tokman ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen vergi mükellefleri listesine giren Ant Yapı, İstanbul Ticaret Odası 2008 Yılı Vergi Mükellefi Bronz Madalya ödülü aldı.

Ytong firması tarafından her sene düzenlenen “Uygulama Yarışmasında” Ant Yapı’nın projelerinden Antrium Residence, birincilik ödülüne layık görüldü. ” 2006 Yılının En İyi Şantiyesi “ seçilen projenin plaketi, Ant Yapı adına Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz ve Genel Müdür Cengiz Karaduman’a verildi.

Moskova Büyük Elçisi Kurtuluş Taşkent, Ant Yapı’nın Moscow City’de yürüttüğü Federasyon B Kulesi projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı bir teşekkür mektubu gönderdi. Büyükelçi Taşkent, Ant Yapı’nın Türkiye ve Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirdiği önemli projeler nedeniyle gönderdiği mektubunda, başarılarının devamını diledi.